UWAGA!!! Ta strona funkcjonuję jako archiwum - pod tym linkiem znajduję się nowy adres bloga. Zapraszam!

TOP 6 scen z Nowej Trylogii

mati212 2017-08-30 ciekawostki

Często powtarzam, że dosyć lubię Prequele. Dobra, nie są to filmy wybitne, ale bez przesady – żadnego filmu z uniwersum Gwiezdnych Wojen bym tak nie nazwał. W tym wpisie jednak, nie będę bronił Nowej Trylogii bezpośrednio – zrobią to za mnie najlepsze sceny tych filmów. Oto moje subiektywne TOP 6 scen, z trylogii Prequeli.

A jeśli jesteście ciekawi, dlaczego fani nienawidzą Prequeli zapraszam do tego wpisu.

6. Igiełki Śmierci | Atak Klonów

„Igiełki Śmierci tanio sprzedam...”, „Idź domu i zastanów się nad swoim życiem”, „Pójdę do domu i zastanowię się nad swoim życiem” - Scena ta, choć dosyć krótka, jest świetnym nawiązaniem do słynnej sceny z epizodu czwartego, w którym Obi-Wan przekonuję szturmowca, że „To nie są droidy, których szukacie”. Piąte miejsce, za ciekawego Easter Egga.

5. Koniec drugiego epizodu | Atak Klonów

Ta scena nieodmiennie wywołuję u mnie ciary na plecach. Co prawda dzisiaj efekty specjalne już nie wyglądają tak dobrze, ale kiedy patrzę na idealną dyscyplinę klonów, stojących w równiutkich rzędach i wykonujących rozkazy co do joty na mojej twarzy maluje się zachwyt. Ponadto marsz imperialny, wpleciony w to widowisku, uświadamia nam, co będzie działo się w galaktyce już kilka lat później.

4. Bitwa o Geonosis | Atak Klonów

Znowu „Atak klonów” - zaraz dojdę do wniosku, że tylko w tym filmie były sceny godne zapamiętania. Jest to największa potyczka Prequeli – i jedyna bitwa, w czasie wojen klonów, kiedy Republika miała przewagę liczebną. Niebywałe wręcz.

3. Rozkaz 66 | Zemsta Sithów

Na tę scenę nie można patrzeć obojętnie. Przeraża, fascynuję i urzeka dzięki wspaniałej muzyce i ciekawie zarysowanej akcji. Kto z nas nie patrzył z przerażeniem, kiedy Anakin mordował młodzików? Ostatnie chwile Zakonu Jedi zostały przedstawione w pewien poetycki sposób – Żołnierze zamordowali swoich dowódców, którzy jeszcze chwilę temu walczyli z nimi, ramię w ramię.

2. Scena w Operze | Zemsta Sithów

Tej sceny nawet nie muszę opisywać. Nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy Nowej Trylogii, twierdzą, że scena ta jest jedną z najlepszych w całej sadze. To chyba wystarczający dowód na to, że należy ja obejrzeć przynajmniej raz w życiu.

1. Narodziny Vadera | Zemsta Sithów

Scena ta jest wyjątkowa – bowiem to jedyny moment Nowej Trylogii, kiedy widzimy Vadera w pełnym rynsztunku. To właśnie ona spaja dwie trylogię, dzięki niej wiemy, dlaczego Anakin zdecydował się na noszenie tego, co najmniej niewygodnego kostiumu.

To moje subiektywne TOP 6, najlepszych scen w Trylogii Prequeli. A jakie są wasze propozycję?

Podziel się: