UWAGA!!! Ta strona funkcjonuję jako archiwum - pod tym linkiem znajduję się nowy adres bloga. Zapraszam!

Wszystko co wiemy o "The Last Jedi"

mati212 2017-06-11 aktualnosci

Przecieki to coś, co można kochać lub nienawidzić. Jedni unikają ich jak ognia, bojąc się potencjalnych spoilerów. Drudzy analizują każdą, nawet najbardziej błahą informację, aby przewidzieć fabułę filmu.
Jeżeli należysz do tej pierwszej grupy, radziłbym zamknąć okno przeglądarki, w którym czytacie ten artykuł.

Potraktujcie ten wpis, jako swego rodzaju rehabilitację. Ostatnio bowiem, nic nie pisałem o „Ostatnich Jedi”. Bardzo was za to przepraszam.

Jako że do premiery „Ostatnich Jedi”, pozostało ZALEDWIE pół roku, przygotowałem dla was zestawienie wszystkiego, co wiemy o 8 epizodzie. Stan na czerwiec 2017 r.

Szkolenie Rey

Co nie jest dużym zaskoczeniem, w filmie zobaczymy szkolenie Rey. Niespodzianką nie jest również fakt, iż odbędzie się ono na planecie Ach-To. Jednak według naszych informacji, trening nie będzie zbytnio przypominał tego, co widzieliśmy w piątym epizodzie. Tak więc, chyba nie ma się co spodziewać takich widoków:

Wart również, pochylić się na chwilę, nad postacią Luke Skywalkera. W nadchodzącym „The Last Jedi”, otrzyma on dużo więcej czasu ekranowego, niż w „Przebudzeniu Mocy”. Nie jest to zbyt duże osiągnięcie.
Wynika to z pierwotnego pomysłu na najnowszą trylogię; W każdym z filmów, miała występować postać centralna – bohater, bądź bohaterka starej sagi – która miała być, kimś w rodzaju przewodnika. W „Przebudzeniu Mocy” był nim Han Solo, w „Ostatnich Jedi” będzie to Luke, natomiast w dziewiątym, jeszcze niezatytułowanym, epizodzie, miała to być księżniczka Leia. Niestety z wiadomych przyczyn, jest to niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że rola Generał Organy, jest całkowicie epizodyczna: W filmie, mamy zobaczyć scenę, w kórej policzkuje Poe Damerona, choć nie są to potwierdzone informacje.

Nowe postacie

Wprowadzenie nowych postaci, zawsze jest ryzykownym posunięciem. Z automatu, są one porównywane do innych, występujących, w „Gwiezdnych Wojnach”, na długo przed nimi. I przy tym, zazwyczaj miażdżone przez fanów.

Czasami jednak, po prostu nie da się inaczej. Tak sytuacja zaistniała, przy pisaniu scenariusza, do epizodów VII – IX. Tak więc w „Przebudzeniu Mocy”, otrzymaliśmy Finna, Rey, Phasme, Kylo Rena... Można by tak długo wymieniać. W „Ostatnich Jedi”, twórcy także przygotowali dla nas, kilka nowych ostaci.

Od samego początku, Del Toro grał fanom na nerwach, odmawiając wyjawienia jakichkolwiek informacji, o swojej roli. Wspomniał jedynie – niby „przypadkiem” - że jego postać, stoi po złej stronie barykady.
Brak jakichkolwiek informacji działa na wyobraźnie, tak więc w fanowskich odmętach internetu, pomysły i idee, zaczęły przekształcać się, w pełnoprawne teorie spiskowe. Chyba największą popularność, zdobyła ta, głosząca, że jest on znanym łowcą nagród Vicrumem Fettem. Zgadnijcie z kim miałby być spokrewniony? Aż wstyd się przyznać, ale naprawdę w to wierzyłem.

Jednak pewnego kwietniowego dnia, na światło dzienne, wypłynęło jego imię. A raczej przydomek. Jak się później okazało – prawdziwy. Nie wiemy co prawda, czy DJ, jest jego prawdziwą ksywką, czy jest tak nazywany jedynie na planie, ale zostało to oficjalnie potwierdzone.
A czym ma się, zajmować, tajemniczy jegomość? Tego dokładnie nie wiemy, ale jego sposób ubierania się, sugeruję, że jest on powiązany z półświatkiem. Ja obstawiałbym przemyt lub handel informacjami. Albo jedno i drugie.

Co do drugiej postaci, fani mieli więcej szcześcia – tożsamość odgadnięto już przy pierwszym przecieku. Amilin Holdo – bo tak nazywa się bohaterka grana przez Laure Dern – ma być vice- dowódcą Ruchu Oporu, Ponadto, ma różowe włosy i ubiera się, jak przeszło pół wieku temu, śmietanka towarzyska Corusant.
Jak pisałem w tym artykule, ma ona przejąć pełnie władzy nad Rebeliantami, po zamachu na Leie. Z tym że ta ostatnia informacja nie jest potwierdzona.

Kolejna postać, większość ekranowego czasu, będzie spędzać z Finnem i droidem BB-8. Rose, bo o niej mowa, jest grana przez Kelly Marie Tran. „Ma najważniejszą nową rolę w filmie i co ironiczne, grana jest przez najmniejszą aktorkę.”, tak te postać opisuję, reżyser „Ostatnich Jedi”, Rian Johnson.
Według naszych informacji, Rose jest byłym „pracownikiem” Najwyższego porządku, jednak w wyniku kilku, jeszcze nam nieznanych, zbiegów okoliczności, przyłącza się do Rebeliantów. Wiemy także, że posiada ona siostrę – Paige – będącą strzelcem we flocie Ruchu Oporu.

Razem z Finnem, ma zostać oddelegowana do ważnej misji. Nie udało mi się znaleźć o niej żadnych informacji – tak więc pozostają nam, zaledwie spekulacje. Jedną z nich, jest zamach na Generał Organę. W tym scenariuszu, misja dotyczy wyśledzenia zamachowców. Jak będzie naprawdę? Tego przekonamy się za pół roku.

Nowa kantyna w Mos Eisley?

Siedzące przy stolikach bandy obcych, dziwna kapela w rogu i powietrze, gęste od papierosowego dymu – taki obraz Kantyny w Mos Eisley, wykreowała „Nowa Nadzieja”.
Położona niedaleko kosmoportu speluna, była bardzo chętnie odwiedzana, przez wszelkiej maści, galaktyczne szumowiny. Świetne miejsce, aby sprzedać bądź kupić informację, wynająć pilota lub zarobić guza. Ewentualnie, wszystko naraz.

Podobną rolę, ma spełniać Canto Bright. Z ta jedynie różnicą, że nie zaglądają tam jedynie, typy spod ciemnej gwiazdy. Wszystko wskazuję na to, że planeta jest olbrzymim zagłębiem hazardu, gdzie główna rozrywką – no kto by pomyślał – są wyścigi koniopodobnych istot. Oczywiście nie chodzi tu o sportowe emocje – ale o zakłady.

Planetę, swoją obecnością, zaszczyci sam bohater Ruchu Oporu, Finn. Razem z nowo poznaną Rose i starym druhem BB-8, zatrzymają się tu prawdopodobnie po to, aby spotkać się z DJ. W jakim celu? Osobiście obstawiałbym, zdobycie informacji, bądź statku. W końcu półświatek, jest dosyć dobrze poinformowany w tych kwestiach.

Zazwyczaj przecieki są pełne informacji, które nie mówią nam nic o fabule „The Last Jedi”. Być może to dobrze – Czy chcielibyśmy wiedzieć, o czym jest film jeszcze przed obejrzeniem go?

Podziel się: