UWAGA!!! Ta strona funkcjonuję jako archiwum - pod tym linkiem znajduję się nowy adres bloga. Zapraszam!

Rey - jako bohaterka Przebudzenia Mocy.

Imizuu Ichigo 2017-06-01 ciekawostki

Daisy Ridley... to się znaczy Rey.

Dzień dobry Wszsytkim, witam Was w nowej serii artykułów, które to dotyczyć będą historii bohaterów GW. Dzisiaj postaram się Wam przybliżyć postać Rey ( główna bohaterka Przebudzenia Mocy ).

Historia i pochodzenie.

Rey dorastała oraz żyła na planecie Jakku (planeta na której poznajemy Rey w Przebudzenieu Mocy), na której z tego co mi wiadomo została porzucona. Przebywając na Jakku nauczyła się sztuki przetrwania, która to pomogła jej się utrzymywać (Rey zbierała i sprzedawała złom). W penym momencie swojego "monotonnego" życia napotkała BB-8, a potem Finna z którym to (oraz z Hanem Solo i Chewbaccą) odleciała Sokołem Millenium.

Rey, Han Solo i Chewbacka w Sokole Millenium

Ale na tym przygoda naszej "wojowniczki" się nie kończy - po ataku na planetę Takodana (na którą udała się z załogą Sokoła) została schwytana i przesłuchana przez Kyle Ren'a, lecz przesłuchanie nie udaje się ponieważ Rey odkrywa to coś (Moc), dzięki czemu udaje jej się uciec.

Po kawałku przebytej drogi spotkała Hana, Finna i Chewbaccę (którzy to przybyli ją uratować). Jakiś czas później była świadkiem śmierci Hana Solo z rąk jego syna Kylo Rena. W geście zemsty chwyciła miecz i dzięki mocy udało jej się pokonać Kylo. W dosłownie chwili udaje im się uciec a R2-D2 budzi się pomagając Rey w odnalezieniu Luke'a Skywalkera.

Co do pochodzenia naszej bohaterki, nie mamy pewności kto był jej rodzicami. Osobiście przypuszczam iż jest to ktoś kto wcześniej władał mocą ponieważ w większości przypadków jest ona dziedziczona, Oglądając Przebudzenie Mocy zauważyłem również spore podobieństwo Rey do Anakin'a (za czasów kiedy był on po stronie Republiki) a samym przykładem takiego podobieństawa może być nawet to iż oboje mają umiejętności pilotażu na dość wysokim poziomie, oboje rozpoczynając walkę ze "złem" mają czystą kartę czy nawet to iż oboje na skutek wydarzeń lądują w środku konfliktu.

Podziel się: