UWAGA!!! Ta strona funkcjonuję jako archiwum - pod tym linkiem znajduję się nowy adres bloga. Zapraszam!

Krótka lekcja historii - Huttowie

Imizuu Ichigo 2017-05-25 ciekawostki

Dzień dobry, witam wszystkich czytelników Star Wars Blog, dzisiaj postaram się wam przybliżyć historię rasy Huttów.

Już na samym początku chciałbym was przeprosić za moją tak długą nieobecność na blogu, sam nawet nie wiem dlaczego byłem nieaktywny, no ale ... powróciłem i od dzisiaj materiały będą pojawiały się chronologicznie (tj. co cztery dni :) ).

Co widzimy ???

Huttowie są dość sporych rozmiarów stworzeniami z małymi rączkami i dużym mięsistym ogonem, które przynajmniej mnie przypominają ślimaki (takie bezskorupne ), pochodzą z planety Nal Hutta, a sama ich rasa bardzo często kojarzy się z organizacjami przestępczymi.

Charakterystyka "ślimaków"

Nie jestem znawcą Huttów ponieważ za nimi nie przepadam, a co za tym idzie mało o nich wiem, lecz to co pamiętam przedstawię tutaj : Huttowie byli jedną z najbardziej długowiecznych ras w świecie Lucasa (przeciętnie żyli do około 900/1000 lat ), mieli sporą wagę ciała, rzadko się rozmnażali oraz co ciekawe byli zmienno płciowi (mogli świadomie zmnieniać swoją płeć by "zdobyć" potomka).

Wiara i życie codzienne

Huttowie przed przeniesieniem swojej cywilizacji żyli na Varl ( planeta została zdewastowana w wyniku klęski żywiołowej ), na którym to modlili się i składali ofiary ... słońcom. Z Varl słonca było widać dwa i to właśnie do nich się modlili, przenosząc się na Nal Hutta zaczeli wierzyć że są ważniejsi od swoich bóstw. Jako że Huttowie często żyją w środowisku przestępczym, w ciągu swoich dni głównie prowadzili do wzbogacenia się o kolejne kredyty, które to przekazywane były z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu to mogli kontrolować sporą część złoż cennych surowców.

Dzięki za poświęcenie mi chwili czasu i chociaż przejrzenie zawartości ;)

Podziel się: