UWAGA!!! Ta strona funkcjonuję jako archiwum - pod tym linkiem znajduję się nowy adres bloga. Zapraszam!

Najlepsze cytaty Gwiezdnych Wojen-Rogue One

mati212 2017-03-26 ciekawostki

Cześć! Rozpoczynam nowa serię artykułów, poświęconych rzeczy którą wręcz ubóstwiam w Gwiezdnych Wojnach:cytatów. Tak, tak gwiezdna saga jest wręcz istna kopalnia sentencji, złotych myśli i porad życiowych, które możemy wykorzystać w codziennych sytuacjach.

Dzisiaj wezmę na warsztat najnowszą (a także moja ulubioną) część Star Wars, czyli „Łotr 1”.

Oczywiście lista ma charakter całkowicie subiektywny, więc jeśli znasz jakieś inne cytaty, napisz o nich w komentarzu. A więc bez przedłużania:zaczynajmy!

1.-Mylisz pokój z terrorem.

-Od czegoś trzeba zacząć.

Ten krótki dialog, między dyrektorem Krenniciem, a Galenem Erso, słyszymy już na początku filmu. Dobrze oddaje on zarówno osobowość Orso Krennica: Niezwykle ambitnego człowieka, dążącego do upragnionego celu praktycznie po trupach, człowieka który nie zawaha się nacisnąć spust, czy zniszczyć metropolie, jak i politykę Imperium: bezwzględną, okrutną, ale jednocześnie niezwykle skuteczną.

2. Ale wiedziałaś że to nie ja?

Dobra, zacząłem strasznie poważnie, więc czas na coś śmiesznego. Przyznam szczerze że ten cytat rozśmieszył cała sale filmową, a przynajmniej na seansie na którym byłem. Jakby ktoś nie wiedział, słowa te zostały wypowiedziane, gdy Jyn strzeliła do K-2SO. A przynajmniej myśleliśmy, że to jest K-2SO, bo w rzeczywistości był to jakiś droid imperialny. Wyobraźcie więc sobie zdziwienie prawdziwego droida, który stał tuż obok.

3. Nie udław się swoją ambicją, dyrektorze Krennic.

Przyznam szczerze, że jednym z powodów, dla którego wybrałem się na „Łotra 1” był Vader. Trzeba przyznać, że nie było go zbyt dużo, ale i nie za mało. Dokładnie tyle ile trzeba. A ten cytat jest sprytną gra słów, wypowiedzianą przez Lorda Sith-ów.

4. Jyn, będę przy Tobie. Cassian mi kazał.

Nic dodać, nic ujać. Nasz filmowy śmieszek pojawił się już dwa razy. Chyba nawet go lubię.

5. Żartujecie! Jestem ślepy!

Według mnie najlepszy Gag w filmie. Bo jak inaczej nazwać sytuację, gdy jeden ze szturmowców nakłada ślepemu worek na głowę?

Podziel się: