UWAGA!!! Ta strona funkcjonuję jako archiwum - pod tym linkiem znajduję się nowy adres bloga. Zapraszam!

Analiza trailera "The Last Jedi". Cz 1

mati212 2017-04-15 aktualnosci

Kurz po piątkowym Celebration już opadł, więc dzisiaj możemy na spokojnie dokonać analizy trailera.Zebrałem dla was najlepsze sceny zwiastuna i rozebrałem je na czynniki pierwsze.

Zacznijmy od pierwszej, niezwykle epickiej sceny. Zobaczyć na niej możemy Rey, która ciężko dyszy, a także (jak sądzę) ma złamane palce. I teraz powstaję pytanie: Co tak bardzo ją przestraszyło? Sądząc po krajobrazie, nadal znajduje się na planecie Ahch-to, gdzie właśnie odbywa szkolenie Jedi. Więc co się stało? W mojej opinii, było to tak:Rey, niczym Luke Skywalker podczas szkolenia u Yody, musiała wejść do tajemniczej jaskini i stawić czoła, swoim największym lękom. Ta hipoteza jest prawdopodobna, bo Rey wygląda jakby przed chwilą przeżyła coś wstrząsającego. Z drugiej jednak strony, jak mogła złamać wszystkie palce?Tego nie wiemy. Tak samo jak nie wiemy czy w ogóle je złamała.

W zwiastunie, pojawiło się także kilka scen, na których widzimy szkolenie Rey: Na pierwszym ćwiczy ona posługiwanie się mocą (podnosi z Ziemi niewielkie kamienie), a w drugiej wywija mieczem świetlnym na wszystkie strony. To tylko potwierdza to co wiedzieliśmy już wcześniej: w filmie zobaczymy szkolenie Rey. Nie wiemy tylko czy będzie to osia napędową filmu, czy tylko krótkim przerywnikiem w „The Last Jedi”, zakończonym np. śmiercią Luka, z rąk rycerzy Ren(chyba wyobraźnia mnie ponosi).

Teraz kolejna bardzo ważna sprawa: Czyj jest to hełm? Według mnie, jest to hełm Kylo, ale mogę się mylić. Jeżeli to hełm Vadera, mógł go stłuc Ben Solo, niezadowolony ze swoich postępów we władaniu mocą. Z drugiej strony, jeśli to hełm Kylo Rena, ten mógł go stłuc, żeby całkowicie odciąć się od przeszłości i przegranego pojedynku z Rey.

Nie zobaczyliśmy zbyt wiele Finna, ale chyba jego stan jest stabilny. To znaczy: na razie bez zmian(ale może się obudzi w następnym trailerze:D).

O ile dotychczas bałem się tego że film będzie podobny do „Imperium Kontratakuje”, to teraz mam prawie całkowita pewność, że taki będzie. No bo co widzimy? Formację maszyn Ruchu Oporu, sunących do ataku na maszyny kroczące. Skąd wiem co atakują? Bo na zdjęciu, na którym widać rozwalona maszynę, możemy także dostrzec niemal niewidoczne kształty, przypominające AT-AT. Poza tym spójrzcie na krajobraz: prawie jak na Hoth! Jedyna różnica jest taka, że to białe prawdopodobnie nie jest śniegiem. A to skąd znowu wiem? Po primo: nie spodziewałbym się aż takiej zrzynki, a po secundo: w scenie kiedy widzimy upadający pojazd, ziemia się „rozstępuję” i pod powierzchnią, możemy zobaczyć dziwna czerwoną pokrywę. To wyjaśniało by także, szkarłatne smugi, pozostawiane przez „PrawieB-wingi”. Prawdopodobnie jest to minerał wydobywany na Crait(bo zakładam że to jednak jest Crait), a także źródło utrzymania Ruchu Oporu.

I na koniec niezwykle smutna wiadomość: Poe straci swojego, czarnego X-winga. A przynajmniej wszystko na to wskazuję(w jaki magiczny sposób, miałby to przetrwać?).

Podziel się: