UWAGA!!! Ta strona funkcjonuję jako archiwum - pod tym linkiem znajduję się nowy adres bloga. Zapraszam!

Aktualności:

Star Wars: Ostatni Jedi - recenzja spoilerowa

mati212 2017-12-17

Wiem, że zapewne jestem ostatnim człowiekiem który piszę recenzje. Ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że film po raz pierwszy oglądałem w piątek (czy istnieje lepszy sposób na spędzenie piątku?), a jako że o 23 nie za bardzo idzie coś napisać (ani zrobić cokolwiek kreatywnego), postanowiłem odłożyć to na następny dzień. I uważam, że to była dobra decyzja, ponieważ mam teraz dużo bardziej obiektywne spojrzenie na ten film.

Recenzja "Star Wars: Katalizator"

mati212 2017-11-02

Gdy zapowiadałem recenzje trzech książek, myślałem, że uda mi się je napisać w co najwyżej tygodniowych odstępach czasu. Po drodze coś poszło nie tak (między innymi pojawił się trailer) – ale jak to mówią: Lepiej późno niż wcale.

Recenzja "Star Wars: Mroczny Uczeń"

mati212 2017-09-23

Jak niedawno obiecałem, w niezwykle obszernym wpisie na facebooku, już niedługo na blogu ukażą się recenzje trzech książek: „Mrocznego Ucznia”, „Katalizatora” i „Utraconych Gwiazd” (choć niekoniecznie w tej kolejności). A już teraz, możecie cieszyć się całkowicie obiektywną i profesjonalną (słyszycie sarkazm, wprost ociekający z tych słów?) opinię na temat książki „Star Wars: Mroczny Uczeń”.

Recenzja "Star Wars: Więzy Krwi"

mati212 2017-08-03

Pomimo całej sympatii, jaką darzę „Przebudzenie Mocy”, to muszę przyznać, że ten film popełnia masę błędów. Najpoważniejszym (według mnie) jest słabe zarysowanie sytuacji politycznej, jaka panuję w galaktyce. Przez to zaniedbanie, w naszej głowie powstaję wiele pytań, które jak dotąd pozostają bez odpowiedzi: Dlaczego Nowa Republika i Ruch Oporu nie współpracują? Skąd Najwyższy porządek ma sprzęt, gdzie werbuję ludzi? I skąd, na Chiny Ludowe, się tu wziął?

Recenzja Książki:"Star Wars:Dziedzic Jedi"

mati212 2017-05-08

Pomyślałem, że jeżeli analizę trailera mamy już za sobą, to chyba dobrym pomysłem, byłoby dodanie czegoś do świecącego pustkami, działu Recenzje. Jak pomyślałem, tak też piszę: dziś recenzja „Star Wars:Dziedzic Jedi”.

Recenzja "Star Wars: Nowy Świt"

mati212 2017-03-29

Niedawno w moje ręce trafiła książka „Star Wars: Nowy Świt”, więc dzisiaj chciałem podzielić się z wami moja opinią.

Star Wars:Rebelianci-Czy warto ?

Imizuu Ichigo 2017-03-26

Dzień dobry, a może dobry wieczór w zależności od tego o jakiej porze czytasz ten artykuł drogi czytelniku!

Dzisiaj na celowniku "Star Wars: Rebelianci".