UWAGA!!! Ta strona funkcjonuję jako archiwum - pod tym linkiem znajduję się nowy adres bloga. Zapraszam!

Aktualności:

Czy da się zbudować miecz świetlny?

Darth Destiny 2017-12-19

Hasło efekciarskie najbardziej pasuje do tej właśnie pozycji: miecze świetlne, nieodłączny element każdej części sagi Gwiezdnych Wojen, tradycyjna i najpotężniejsza broń rycerzy Jedi.

Czciciele Legend

mati212 2017-10-08

Jak sądzę, ponad połowa internautów wie czym Gwiezdne Wojny są. Przynajmniej 70% z nich, jest oddanymi fanami serii - a wśród nich możemy jeszcze wyróżnić, małą, kilkuprocentową grupę „Czcicieli Legend”.

TOP 6 scen z Nowej Trylogii

mati212 2017-08-30

Często powtarzam, że dosyć lubię Prequele. Dobra, nie są to filmy wybitne, ale bez przesady – żadnego filmu z uniwersum Gwiezdnych Wojen bym tak nie nazwał. W tym wpisie jednak, nie będę bronił Nowej Trylogii bezpośrednio – zrobią to za mnie najlepsze sceny tych filmów. Oto moje subiektywne TOP 6 scen, z trylogii Prequeli.

Tak to miało wyglądać - szkice Ralpha McQuarriego

mati212 2017-07-20

Chociaż trudno w to uwierzyć, był taki czas, kiedy imiona takie jak, Luke czy Leia, nikomu nic nie mówiły. Kiedy nikt nie próbował podnosić przedmiotów mocą i za jej pomocą, przekonywać słabe umysły. Kiedy nikt nie żegnał się słowami, „Niech moc będzie z tobą”. Życie fanów Gwiezdnych Wojen, przed stworzeniem Gwiezdnych Wojen, musiało być bardzo smutne.

Najlepsze Suchary o Gwiezdnych Wojnach

mati212 2017-07-15

Uznałem, że skoro poprzedni artykuł był strasznie poważny i dotykał ważnych kwestii, to teraz dla równowagi muszę wrzucić coś lżejszego. Z tego też powodu postanowiłem zebrać dla was najlepsze kawały o „Gwiezdnych Wojnach”.

(Nie)moralne Gwiezdne Wojny

mati212 2017-07-14

Motyw dobra i zła jest obecny w naszej kulturze od stuleci. Już antyczni dramatopisarze, tworzyli swoich bohaterów na zasadzie kontrastu – jeden z nich był szlachetnym herosem, a drugi podłą szumowiną. Nigdy nic pośrodku.

Co zobaczymy w trzecim Spin-Offie?

mati212 2017-06-04

W ostatnich dniach dużo mówiło się, o „Ostatnim Jedi”. Dowiedzieliśmy się kto jest kim, kto z kim walczy i tego, że Vicrum Fett jednak nie wystąpi w filmie.
Oderwijmy się jednak na chwilę, od tego tematu. Jeszcze przyjdzie na niego czas.
Skupmy się na ważniejszej kwestii: „Star Wars: Historie”. Po dziewiątym epizodzie to właśnie ta seria, będzie budować „Gwiezdne Wojny”. Tak więc, bardzo ważne jest to, aby trzeci Spin-off, trzymał poziom.

Rey - jako bohaterka Przebudzenia Mocy.

Imizuu Ichigo 2017-06-01

Dzień dobry Wszsytkim, witam Was w nowej serii artykułów, które to dotyczyć będą historii bohaterów GW. Dzisiaj postaram się Wam przybliżyć postać Rey ( główna bohaterka Przebudzenia Mocy ).

Nauka kontra "Gwiezdne Wojny"

mati212 2017-05-28

„Gwiezdne Wojny” to pozycja obowiązkowa dla fanów fantastyki naukowej. No właśnie – to drugie słowo zobowiązuję, zwłaszcza jeżeli film rozgrywa się w kosmosie.

Krótka lekcja historii - Huttowie

Imizuu Ichigo 2017-05-25

Dzień dobry, witam wszystkich czytelników Star Wars Blog, dzisiaj postaram się wam przybliżyć historię rasy Huttów. Już na samym początku chciałbym was przeprosić za moją tak długą nieobecność na blogu, sam nawet nie wiem dlaczego byłem nieaktywny, no ale ... powróciłem i od dzisiaj materiały będą pojawiały się chronologicznie (tj. co cztery dni :) ).

Najlepsze Easter Eggi "Łotra 1"

mati212 2017-05-21

Wyobrażacie sobie, film bez Easter Egg-ów? Nie? Ja również.
Nie dziwi więc fakt, że twórcy „Łotra 1”, postanowili zostawić trochę ciekawych „smaczków”, jako nagrodę, dla wytrwałych fanów, analizujących ten film, sekunda po sekundzie i klatka po klatce.

Dlaczego fani nienawidzą Prequeli?

mati212 2017-05-14

Niedawno, podczas przeglądania Bastionu, natknąłem się na ciekawą dyskusję. Jak widać, jest dosyć długa i popchnęła mnie ona do napisania tego artykułu, który dotyka dosyć ważnego tematu: Prequeli.
A dokładniej tego, dlaczego ludzie tak bardzo, ich nienawidzą.

40 ciekawostek, na 40 lecie Gwiezdnych Wojen

mati212 2017-04-30

Jak wiecie, w tym roku, mija równo 40 lat, od chwili, gdy na ekrany kin weszła „Nowa Nadzieja”. Był to film, innowacyjny, pod wieloma względami, ale najważniejsze jest to, że dał początek największemu Uniwersum naszej planety. Żadna inna historia, nie zdobyła tylu miłośników, choć oczywiście, wielu próbowało.

Krótka lekcja historii - Catharowie

Imizuu Ichigo 2017-04-22

Witam Was wszystkich w kolejnym artykule w którym przyglądamy się poszczególnym rasą, które to zamieszkują świat Gwiezdnych Wojen, dziś postarm się Wam przedstawić ... Catharów.

Krótka lekcja historii - Rakatanie

Imizuu Ichigo 2017-04-15

Witam wszystkich czytelników w kolejny artykule, dotyczącym ......... ras.

Dziś celujemy w Rakatan.

Krótka lekcja historii - Sithowie

Imizuu Ichigo 2017-04-07

Witam was moi drodzy czytelnicy po aż dwutygodniowej przerwie, ale ...... ale, co tam ważne że wróciłem :).

Dziś postaram się wam opisać rasę...... Sithów!

"Spokojnie, mamy jeszcze połowę statku."-czyli najlepsze cytaty Obi-Wana

mati212 2017-04-06

Witajcie. Dawno nie pisałem, ponieważ jak pewnie zauważyliście, zajmowałem się nowym designem strony. Ponadto jest także dodana możliwość udostępniania artykułów na Pinterest, więc...korzystajcie.

Kontynuuję wspaniałą serię którą rozpocząłem tym wpisem. Dziś cytaty jednego z moich ulubionych bohaterów Gwiezdnej sagi: Obi-Wana. Tak więc bez zbędnych wstępów... zaczynajmy.

Czego brakuje Nowemu Kanonowi?

mati212 2017-04-03

Dzisiaj chciałem was uraczyć moimi przemyśleniami na temat książek z nowego kanonu. OSTRZEGAM! Artykuł będzie miał formę luźnych spostrzeżeń, więc jeżeli nie lubisz takiej formy, zobacz inne wpisy na moim blogu.

Najlepsze cytaty Gwiezdnych Wojen-Rogue One

mati212 2017-03-26

Cześć! Rozpoczynam nowa serię artykułów, poświęconych rzeczy którą wręcz ubóstwiam w Gwiezdnych Wojnach:cytatów. Tak, tak gwiezdna saga jest wręcz istna kopalnia sentencji, złotych myśli i porad życiowych, które możemy wykorzystać w codziennych sytuacjach.