UWAGA!!! Ta strona funkcjonuję jako archiwum - pod tym linkiem znajduję się nowy adres bloga. Zapraszam!

Wszystkie Wpisy:

Odpowiedzi na zarzuty wobec "Ostatniego Jedi"

mati212 2017-12-24

Tego się nie spodziewałem. Naprawdę się nie spodziewałem. I to właśnie te słowa najlepiej opisują to, co rozpętało się w internecie po 14 grudnia.

Na Dwa Głosy #12 Hipokryzja Fanów

mati212 2017-12-23

Od "Gwiezdnych Wojen" nie uciekniecie nawet w przededniu Wigilii! Zapraszamy wszystkich do przeczytania, dwunastego już odcinka naszej wspaniałej serii.

Czy da się zbudować miecz świetlny?

Darth Destiny 2017-12-19

Hasło efekciarskie najbardziej pasuje do tej właśnie pozycji: miecze świetlne, nieodłączny element każdej części sagi Gwiezdnych Wojen, tradycyjna i najpotężniejsza broń rycerzy Jedi.

Star Wars: Ostatni Jedi - recenzja spoilerowa

mati212 2017-12-17

Wiem, że zapewne jestem ostatnim człowiekiem który piszę recenzje. Ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że film po raz pierwszy oglądałem w piątek (czy istnieje lepszy sposób na spędzenie piątku?), a jako że o 23 nie za bardzo idzie coś napisać (ani zrobić cokolwiek kreatywnego), postanowiłem odłożyć to na następny dzień. I uważam, że to była dobra decyzja, ponieważ mam teraz dużo bardziej obiektywne spojrzenie na ten film.

Na Dwa Głosy #11 Ostatnia prosta przed "Ostatnim Jedi"

mati212 2017-12-13

Zleciało jak z bicza strzelił. Jutro odbędzie się premiera „Ostatniego Jedi”, a niektórzy szczęśliwcy (do których niestety nie należę) mieli już okazję ten film zobaczyć. I to właśnie z tej okazji, przygotowaliśmy dla was nasze oczekiwania i pragnienia względem "Ostatniego Jedi". Dodatkowo, pomoże nam w tym specjalny gość - Szymon Rudźko z bloga Filozofia Star Wars, na którego oczywiście serdecznie was zapraszamy.

Na Dwa Głosy #10 Wątpliwej moralności cenzura spoilerów

mati212 2017-12-06

Z okazji dziesiątego odcinka naszej serii, postanowiliśmy poruszyć dosyć kontrowersyjny temat. Zapraszam: Wątpliwej moralności cenzura spoilerów

Zmiany w serii "Na Dwa Głosy"

mati212 2017-12-06

To będzie bardzo krótki wpis informacyjny. Chciałbym poinformować was, że zdecydowaliśmy się przenieść datę publikacji kolejnych odcinków na środę. Myślę że uniemożliwi to takie przerwy. jakie mogliście zaobserwować kilkukrotnie.

Przegląd teorii na temat "Ostatniego Jedi"

mati212 2017-12-05

Jednym z moich ulubionych elementów oczekiwania na nowy film spod szyldu „Gwiezdne Wojen” są fanowskie teorie i snucie domysłów na temat nowej produkcji. A jako że do premiery pozostało mniej niż dziesięć dni, to postanowiłem zebrać te najciekawsze. Od razu zaznaczam, że nie jestem twórcą żadnego z nich i znalazłem je przeglądając czeluścia internetu. Jeżeli znacie jeszcze jakieś, koniecznie wspomnijcie o nich w komentarzu.

Na Dwa Głosy #9 Czy "Solo" się uda?

mati212 2017-11-26

Pomimo tygodnia przerwy, nasz entuzjazm nie zmalał ani trochę. Jak co Niedziela (wiem, dobry żart) zapraszamy was do przeczytania nowego odcinka "Na Dwa Głosy". Tym razem zastanowimy się nad tematem solowego filmu, o Hanie Solo.

Co zobaczymy w czwartej trylogii?

mati212 2017-11-21

Ponad tydzień temu, cały świat obiegła zupełnie niespodziewana informacja – powstanie czwarta trylogia „Gwiezdnych Wojen”! Szczegółów, jak na razie brak, jednak wiemy już, że na krześle reżyserskim zasiądzie Rian Johnson.

Na Dwa Głosy #8 Kanon kontra Legendy

mati212 2017-11-12

Jak co tydzień, serwujemy wam nowy odcinek "Na Dwa Głosy". Dzisiaj, tematem dyskusji są legendy i kanon. Zapraszam: Kanon kontra Legendy

Na Dwa Głosy #7 Co nas wkurza, co nas irytuję...

mati212 2017-11-05

Znowu z tygodniowym poślizgiem, ale i ciekawym tematem - dzisiaj zastanowimy się, co nas, w "Gwiezdnych Wojnach", wkurza

Recenzja "Star Wars: Katalizator"

mati212 2017-11-02

Gdy zapowiadałem recenzje trzech książek, myślałem, że uda mi się je napisać w co najwyżej tygodniowych odstępach czasu. Po drodze coś poszło nie tak (między innymi pojawił się trailer) – ale jak to mówią: Lepiej późno niż wcale.

Analiza oficjalnego Zwiastuna "Ostatniego Jedi"

mati212 2017-10-24

Wygląda na to, że trailer „Ostatniego Jedi” zarobił więcej niż najnowszy „Blade Runner” podczas weekendu otwarcia – więc nadszedł najwyższy czas, aby napisać lekko spóźnioną analizę. Wybaczcie, że musieliście tak długo czekać. A jeśli chcecie zobaczyć nasze reakcje, udajcie sie pod ten link.

Na Dwa Głosy #6 Dlaczego kochamy Gwiezdne Wojny?

mati212 2017-10-22

Powracamy, w szóstym już, epizodzie waszej ulubionej serii. Tym razem pochylamy się nad poważnym pytaniem: Dlaczego kochamy Gwiezdne Wojny?

Na Dwa Głosy #5 Nasze opinie o trailerze

mati212 2017-10-15

W związku z tym, że niedawno wyszedł trailer (jak i zrobiliśmy sobie dwie tygodniowe przerwy) postanowiliśmy coś o nim napisać. I tak zrobiliśmy - oto nasze wrażenia.

Czciciele Legend

mati212 2017-10-08

Jak sądzę, ponad połowa internautów wie czym Gwiezdne Wojny są. Przynajmniej 70% z nich, jest oddanymi fanami serii - a wśród nich możemy jeszcze wyróżnić, małą, kilkuprocentową grupę „Czcicieli Legend”.

Na Dwa Głosy #4 Czego oczekujemy po epizodzie VIII?

mati212 2017-10-01

Z tygodniowym poślizgiem, ale jednak powracamy. I to w wielkim stylu. Dzisiaj, zastanowimy się nad tym czego oczekujemy po "Ostatnim Jedi". Zapraszam: Czego Spodziewamy się po epizodzie VIII?

Recenzja "Star Wars: Mroczny Uczeń"

mati212 2017-09-23

Jak niedawno obiecałem, w niezwykle obszernym wpisie na facebooku, już niedługo na blogu ukażą się recenzje trzech książek: „Mrocznego Ucznia”, „Katalizatora” i „Utraconych Gwiazd” (choć niekoniecznie w tej kolejności). A już teraz, możecie cieszyć się całkowicie obiektywną i profesjonalną (słyszycie sarkazm, wprost ociekający z tych słów?) opinię na temat książki „Star Wars: Mroczny Uczeń”.

Na Dwa Głosy #3 Czy warto czytać spoilery?

mati212 2017-09-17

"Na Dwa Głosy" to seria realizowana, w ramach współpracy dwóch zaprzyjaźnionych blogów: Star Wars Blog i Wielkiej Encyklopedii Star Wars. Dwóch ekspertów, dwie opinie i dwa spojrzenia na „Gwiezdne Wojny”. A więc - Czy warto czytać spoilery?

J.J Abrams nowym reżyserem epizodu 9

mati212 2017-09-12

Właśnie poznaliśmy nazwisko nowego reżysera epizodu 9 - został nim J.J Abrams

Na Dwa Głosy #2 Czy Nowy Kanon może się się udać?

mati212 2017-09-10

"Na Dwa Głosy" to seria realizowana, w ramach współpracy dwóch zaprzyjaźnionych blogów: Star Wars Blog i Wielkiej Encyklopedii Star Wars. Dwóch ekspertów, dwie opinie i dwa spojrzenia na „Gwiezdne Wojny”. A więc - Czy Nowy Kanon może się udać?

Colin Trevorrow opuszcza ekipę 9 Epizodu

mati212 2017-09-06

Colin Trevorrow nie zostanie reżyserem epizodu 9!

Na Dwa Głosy #1 Kim jest Rey?

mati212 2017-09-03

"Na Dwa Głosy" to seria realizowana, w ramach współpracy dwóch zaprzyjaźnionych blogów: Star Wars Blog i Wielkiej Encyklopedii Star Wars. Dwóch ekspertów, dwie opinie i dwa spojrzenia na „Gwiezdne Wojny”. A więc - Kim jest Rey?

Nowe plakaty i grafiki promocyjne "Ostatnich Jedi"

mati212 2017-09-02

W tym wpisie chciałem zaprezentować, najciekawsze i najładniejsze, nowe grafiki promocyjne "Ostatnich Jedi".

TOP 6 scen z Nowej Trylogii

mati212 2017-08-30

Często powtarzam, że dosyć lubię Prequele. Dobra, nie są to filmy wybitne, ale bez przesady – żadnego filmu z uniwersum Gwiezdnych Wojen bym tak nie nazwał. W tym wpisie jednak, nie będę bronił Nowej Trylogii bezpośrednio – zrobią to za mnie najlepsze sceny tych filmów. Oto moje subiektywne TOP 6 scen, z trylogii Prequeli.

Tajemnicze Porwanie sprzed 40 lat

mati212 2017-08-29

Czy da się wejść na pokład samolotu z bombą, porwać go, a następnie wyskoczyć z niego z okupem? Przykład Dana Coopera mówi jasno: Jak najbardziej tak! Poznajcie historię, najbardziej tajemniczego porwania samolotu w historii Stanów Zjednoczonych.

Recenzja "Star Wars: Więzy Krwi"

mati212 2017-08-03

Pomimo całej sympatii, jaką darzę „Przebudzenie Mocy”, to muszę przyznać, że ten film popełnia masę błędów. Najpoważniejszym (według mnie) jest słabe zarysowanie sytuacji politycznej, jaka panuję w galaktyce. Przez to zaniedbanie, w naszej głowie powstaję wiele pytań, które jak dotąd pozostają bez odpowiedzi: Dlaczego Nowa Republika i Ruch Oporu nie współpracują? Skąd Najwyższy porządek ma sprzęt, gdzie werbuję ludzi? I skąd, na Chiny Ludowe, się tu wziął?

Tak to miało wyglądać - szkice Ralpha McQuarriego

mati212 2017-07-20

Chociaż trudno w to uwierzyć, był taki czas, kiedy imiona takie jak, Luke czy Leia, nikomu nic nie mówiły. Kiedy nikt nie próbował podnosić przedmiotów mocą i za jej pomocą, przekonywać słabe umysły. Kiedy nikt nie żegnał się słowami, „Niech moc będzie z tobą”. Życie fanów Gwiezdnych Wojen, przed stworzeniem Gwiezdnych Wojen, musiało być bardzo smutne.

Materiał zza kulis | Ostatni Jedi

mati212 2017-07-17

Pomimo wielu plotek, na D23 nie dostaliśmy zwiastuna, ale tylko materiał zza kulis. Tylko, albo aż. Bo lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu. Zapraszam do oglądania, dostępna jest też wersja z polskimi napisami.

Najlepsze Suchary o Gwiezdnych Wojnach

mati212 2017-07-15

Uznałem, że skoro poprzedni artykuł był strasznie poważny i dotykał ważnych kwestii, to teraz dla równowagi muszę wrzucić coś lżejszego. Z tego też powodu postanowiłem zebrać dla was najlepsze kawały o „Gwiezdnych Wojnach”.

(Nie)moralne Gwiezdne Wojny

mati212 2017-07-14

Motyw dobra i zła jest obecny w naszej kulturze od stuleci. Już antyczni dramatopisarze, tworzyli swoich bohaterów na zasadzie kontrastu – jeden z nich był szlachetnym herosem, a drugi podłą szumowiną. Nigdy nic pośrodku.

Przetasowania reżyserów - powody i konsekwencje

mati212 2017-06-26

W ostatnich dniach w internecie wrzało, bulgotało i gotowało się. Trudno się temu dziwić – pierwszy raz w historii, zwolniono reżyserów filmu spod szyldu „Gwiezdnych Wojen”.
Z tego też powodu przewałem pisanie artykułu, nad którym dłubię już drugi tydzień i dzisiaj chcę się zastanowić, nad tym niezwykle gorącym tematem.

Wszystko co wiemy o "The Last Jedi"

mati212 2017-06-11

Przecieki to coś, co można kochać lub nienawidzić. Jedni unikają ich jak ognia, bojąc się potencjalnych spoilerów. Drudzy analizują każdą, nawet najbardziej błahą informację, aby przewidzieć fabułę filmu.
Jeżeli należysz do tej pierwszej grupy, radziłbym zamknąć okno przeglądarki, w którym czytacie ten artykuł.

Co zobaczymy w trzecim Spin-Offie?

mati212 2017-06-04

W ostatnich dniach dużo mówiło się, o „Ostatnim Jedi”. Dowiedzieliśmy się kto jest kim, kto z kim walczy i tego, że Vicrum Fett jednak nie wystąpi w filmie.
Oderwijmy się jednak na chwilę, od tego tematu. Jeszcze przyjdzie na niego czas.
Skupmy się na ważniejszej kwestii: „Star Wars: Historie”. Po dziewiątym epizodzie to właśnie ta seria, będzie budować „Gwiezdne Wojny”. Tak więc, bardzo ważne jest to, aby trzeci Spin-off, trzymał poziom.

Rey - jako bohaterka Przebudzenia Mocy.

Imizuu Ichigo 2017-06-01

Dzień dobry Wszsytkim, witam Was w nowej serii artykułów, które to dotyczyć będą historii bohaterów GW. Dzisiaj postaram się Wam przybliżyć postać Rey ( główna bohaterka Przebudzenia Mocy ).

Nauka kontra "Gwiezdne Wojny"

mati212 2017-05-28

„Gwiezdne Wojny” to pozycja obowiązkowa dla fanów fantastyki naukowej. No właśnie – to drugie słowo zobowiązuję, zwłaszcza jeżeli film rozgrywa się w kosmosie.

Krótka lekcja historii - Huttowie

Imizuu Ichigo 2017-05-25

Dzień dobry, witam wszystkich czytelników Star Wars Blog, dzisiaj postaram się wam przybliżyć historię rasy Huttów. Już na samym początku chciałbym was przeprosić za moją tak długą nieobecność na blogu, sam nawet nie wiem dlaczego byłem nieaktywny, no ale ... powróciłem i od dzisiaj materiały będą pojawiały się chronologicznie (tj. co cztery dni :) ).

Najlepsze Easter Eggi "Łotra 1"

mati212 2017-05-21

Wyobrażacie sobie, film bez Easter Egg-ów? Nie? Ja również.
Nie dziwi więc fakt, że twórcy „Łotra 1”, postanowili zostawić trochę ciekawych „smaczków”, jako nagrodę, dla wytrwałych fanów, analizujących ten film, sekunda po sekundzie i klatka po klatce.

Dlaczego fani nienawidzą Prequeli?

mati212 2017-05-14

Niedawno, podczas przeglądania Bastionu, natknąłem się na ciekawą dyskusję. Jak widać, jest dosyć długa i popchnęła mnie ona do napisania tego artykułu, który dotyka dosyć ważnego tematu: Prequeli.
A dokładniej tego, dlaczego ludzie tak bardzo, ich nienawidzą.

Recenzja Książki:"Star Wars:Dziedzic Jedi"

mati212 2017-05-08

Pomyślałem, że jeżeli analizę trailera mamy już za sobą, to chyba dobrym pomysłem, byłoby dodanie czegoś do świecącego pustkami, działu Recenzje. Jak pomyślałem, tak też piszę: dziś recenzja „Star Wars:Dziedzic Jedi”.

"May the 4th be with You"

Imizuu Ichigo 2017-05-04

Dzień dobry wszystkim, witam Was drodzy czytelnicy w ........ no właśnie w czym ??? Dzisiaj tj. 4 Maja jest Światowy Dzień Gwiezdnych Wojen, i wow od wydania pierwszej części minęło już 40 lat!!!

40 ciekawostek, na 40 lecie Gwiezdnych Wojen

mati212 2017-04-30

Jak wiecie, w tym roku, mija równo 40 lat, od chwili, gdy na ekrany kin weszła „Nowa Nadzieja”. Był to film, innowacyjny, pod wieloma względami, ale najważniejsze jest to, że dał początek największemu Uniwersum naszej planety. Żadna inna historia, nie zdobyła tylu miłośników, choć oczywiście, wielu próbowało.

Analiza Trailera "The Last Jedi".Cz 2

mati212 2017-04-25

Od publikacji oficjalnego trailera minęły zaledwie dwa tygodnie, a i tak licznik na YouTubie, wskazuję, że obejrzano go już ponad 30 milionów razy. Nadszedł więc najwyższy czas, aby napisać drugą część analizy.

Krótka lekcja historii - Catharowie

Imizuu Ichigo 2017-04-22

Witam Was wszystkich w kolejnym artykule w którym przyglądamy się poszczególnym rasą, które to zamieszkują świat Gwiezdnych Wojen, dziś postarm się Wam przedstawić ... Catharów.

"It's time for the Jedi, the end"-co to właściwie oznacza?

mati212 2017-04-18

Od publikacji oficjalnego teasera, minęło już kilka dni, ale szum wokół niego nie gaśnie. A wręcz przeciwnie. Na forach, blogach czy YouTube, mnożą się kolejne teorie spiskowe, mniej lub bardziej wiarygodne. I nie ma się co dziwić: takie widoki w internecie, będą nam towarzyszyć jeszcze co najmniej do 2019 r.

Analiza trailera "The Last Jedi". Cz 1

mati212 2017-04-15

Kurz po piątkowym Celebration już opadł, więc dzisiaj możemy na spokojnie dokonać analizy trailera.Zebrałem dla was najlepsze sceny zwiastuna i rozebrałem je na czynniki pierwsze.

Krótka lekcja historii - Rakatanie

Imizuu Ichigo 2017-04-15

Witam wszystkich czytelników w kolejny artykule, dotyczącym ......... ras.

Dziś celujemy w Rakatan.

Mamy to! Jest trailer "The Last Jedi"

mati212 2017-04-14 Mam dla was tak gorącego news, że prostu mnie parzy. Otóż dzisiaj, zgodnie z oczekiwaniami, dostaliśmy pierwszy trailer "The Last Jedi"! Sam oglądałem go na żywo, z oficjalnego streama i powiem wam jedno: Jest genialny!

Dziś rozpoczęło się Star Wars Celebration.

mati212 2017-04-13

To będzie krótki wpis informacyjny: otóż dziś o godzinie 16, w Orlando, została otwarta kolejna impreza Star Wars Celebration. Impreza ta jest poniekąd wyjątkowa, ponieważ w tym roku obchodzimy 40-lecie Gwiezdnych Wojen.

Przecieki z planu "The Last Jedi"

mati212 2017-04-11

Powoli, bo powoli, ale jednak spływają do nas pierwsze wycieki z planu „The Last Jedi”. Wczoraj, 10 kwietnia portal MakingStarWars.net, opublikował kilka garści informacji-oczywiście niepotwierdzonych- o najnowszym epizodzie Gwiezdnych Wojen.

Czy Leia wystąpi w 9 epizodzie?

mati212 2017-04-08

Do premiery „The Last Jedi” zostało jeszcze niemalże pół roku, ale pomimo to wielu fanów już dziś zastanawia się kto wystąpi w 8 epizodzie. Największe emocje budzi Księżniczka Leia, której z wiadomych powodów, nie może już grać Carrie Fisher.

Krótka lekcja historii - Sithowie

Imizuu Ichigo 2017-04-07

Witam was moi drodzy czytelnicy po aż dwutygodniowej przerwie, ale ...... ale, co tam ważne że wróciłem :).

Dziś postaram się wam opisać rasę...... Sithów!

"Spokojnie, mamy jeszcze połowę statku."-czyli najlepsze cytaty Obi-Wana

mati212 2017-04-06

Witajcie. Dawno nie pisałem, ponieważ jak pewnie zauważyliście, zajmowałem się nowym designem strony. Ponadto jest także dodana możliwość udostępniania artykułów na Pinterest, więc...korzystajcie.

Kontynuuję wspaniałą serię którą rozpocząłem tym wpisem. Dziś cytaty jednego z moich ulubionych bohaterów Gwiezdnej sagi: Obi-Wana. Tak więc bez zbędnych wstępów... zaczynajmy.

Czego brakuje Nowemu Kanonowi?

mati212 2017-04-03

Dzisiaj chciałem was uraczyć moimi przemyśleniami na temat książek z nowego kanonu. OSTRZEGAM! Artykuł będzie miał formę luźnych spostrzeżeń, więc jeżeli nie lubisz takiej formy, zobacz inne wpisy na moim blogu.

Odwiedziliście nas już ponad 200 razy!

mati212 2017-04-03

Udało się! Odwiedziliście bloga już ponad 200 razy.

Dziękuje wszystkim, którzy odwiedzili, przeczytali i udostępnili artykuły na blogu. Na komentarze chyba, muszę jeszcze poczekać.

Film o Jar Jarze w 2030!

mati212 2017-04-01

Mam wam do przekazania sensacyjna wiadomość: Darth Jar Jar Binks będzie miał swój własny film!

Recenzja "Star Wars: Nowy Świt"

mati212 2017-03-29

Niedawno w moje ręce trafiła książka „Star Wars: Nowy Świt”, więc dzisiaj chciałem podzielić się z wami moja opinią.

Najlepsze cytaty Gwiezdnych Wojen-Rogue One

mati212 2017-03-26

Cześć! Rozpoczynam nowa serię artykułów, poświęconych rzeczy którą wręcz ubóstwiam w Gwiezdnych Wojnach:cytatów. Tak, tak gwiezdna saga jest wręcz istna kopalnia sentencji, złotych myśli i porad życiowych, które możemy wykorzystać w codziennych sytuacjach.

Star Wars:Rebelianci-Czy warto ?

Imizuu Ichigo 2017-03-26

Dzień dobry, a może dobry wieczór w zależności od tego o jakiej porze czytasz ten artykuł drogi czytelniku!

Dzisiaj na celowniku "Star Wars: Rebelianci".